لوازم جانبی دوچرخه

انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه سواری برای هر دوچرخه‌سواری ضروری و لازم است. اگر قصد خرید دوچرخه را دارید توصیه می‌شود تمام لوازم جانبی موردنیاز دوچرخه‌سواری را نیز خریداری کنید. این لوازم جانبی شامل ابزار تعمیرات دوچرخه، کلاه، چراغ و برچسب‌های شب‌نما، قمقمه دوچرخه، آینه، تلمبه دوچرخه، زنگ یا بوق، استند دوچرخه، پایه نگهدارنده دوچرخه، کیف زیر زین دوچرخه و … است. وجود این وسایل به همراه ابزار پنچرگیری می‌تواند امنیت دوچرخه‌سواری شما را بالاتر ببرد و در نتیجه با وجود آن‌ها با خیال راحت از مسیرتان لذت می‌برید. تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه انواع بسیار مختلف و گوناگونی دارد که باید باتوجه‌به نیازتان آن‌ها را تهیه کنید. اگر دوچرخه‌سوار حرفه‌ای هستید بهتر است تمام موارد را خریداری کنید دوچرخه‌ همیشه جزو وسایل محبوب و مورد علاقه ی بسیاری از مردم بوده است. دوچرخه سواری علاوه بر این که یک تفریح عالی است، برای سلامتی و کاهش آلودگی محیط زیست نیز مناسب بوده و دوچرخه سواران زیادی همیشه در سطح شهر یا جاده مشاهده می‌شوند. برای استفاده  بهتر از دوچرخه وجود لوازم جانبی باکیفیت از ضروریات است. لوازم جانبی و تجهیزات دوچرخه سواری هنگام خرید روی دوچرخه وجود ندارد و هرکس باید طبق سلیقه‌ی شخصی و نیاز خود آن ها را خریداری کند.

معرفی انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه سواری

برای یک دوچرخه‌ سواری عالی و مفرح وجود برخی لوازم ضروری و لازم است. از انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه می‌توان به چراغ، کلاه ایمنی، روکش زین، قفل، تلمبه، قمقمه و پایه نگهدارنده قمقمه، بوق، آینه، کیلومتر شمار و کیف اشاره کرد.

چراغ دوچرخه

چراغ‌های دوچرخه جزو لوازم ضروری و مهم است.‌ فرقی ندارد دوچرخه سوار حرفه ای باشید یا خیر، بهتر است برای دید بهتر در شب، همچنین دیده شدن دوچرخه سوار توسط دیگر راننده‌ها و بالا رفتن امنیت دوچرخه سوار از چراغ دوچرخه استفاده کنید. چراغ‌های دوچرخه در سه حالت چشمک‌ زن، رقص نور و ثابت وجود دارند و هرکدام در مواقع مناسب استفاده می‌شوند.

کلاه ایمنی دوچرخه

برای حفاظت از سر و جلوگیری از ضربه مغزی هنگام تصادفات، وجود یک کلاه ایمنی از واجبات است. کلاه ایمنی برای تمامی دوچرخه سواران ائم از حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای ضروری است و برای بالا رفتن امنیت جانی آنها لازم است. کلاه ایمنی را مطابق با اندازه سر خود و وزن سبک خریداری کنید تا احساس راحتی کنید.

روکش‌ زین دوچرخه

خرید زین و روکش زین نرم جهت کاهش خستگی افرادی که به طور مداوم روی دوچرخه هستند یک پیشنهاد عالی است.

قفل دوچرخه

قفل‌ها برای جلوگیری از دزدیده شدن دوچرخه ها و حفظ امنیت آنها بسیار مناسب هستند، قفل های‌ دوچرخه با وجود قیمت نسبتا بالایی که دارند، از ضرر اقتصادی دزدیده شدن دوچرخه جلوگیری‌ می‌کنند. یکی دیگر از انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه تلمبه است. دوچرخه سواران برای پنچرگیری دوچرخه ها در‌ مواقع ضروری می‌توانند از تلمبه های دستی و قابل حمل که قیمت مناسبی هم دارند استفاده کنند و مشکل لاستیک دوچرخه را به راحتی حل نمایند.

قمقمه و بست قمقمه

دوچرخه سواری ورزشی هوازی‌ است و انرژی زیادی از انسان می‌گیرد. برای جلوگیری از کاهش آب بدن، دوچرخه سوار باید در فواصل مناسبی آب بنوشد تا آب از دست رفته بدن جبران شود‌. داشتن یک پایه نگهدارنده مناسب قمقمه نیز از تجهیزات و لوازم جانبی مهم در دوچرخه سواری است‌.

بوق دوچرخه

‌ بوق و زنگ دوچرخه‌ اگر چه ممکن است جنبه ی تزئینی داشته باشد، اما برای کمک گرفتن و آگاه کردن افراد از وجود دوچرخه سوار مناسب است و خرید آن پیشنهاد می‌شود.

آینه دوچرخه

آینه‌ها در دوچرخه سواری دارای اهمیت خاصی هستند. آینه ها از به عقب برگشتن دوچرخه‌ سوار جهت چک کردن وسایل نقلیه جلوگیری می‌کند و حواس دوچرخه سوار را به جلو جمع می‌کند. امنیت جانی دوچرخه سوار را تأمین کرده و او را از وسایلی که قصد سبقت گرفتن دارند مطلع می‌کند. تجهیزات و لوازم جانبی مانند آینه دوچرخه سوار را از خطرات احتمالی به خوبی آگاه می‌کند.

کیلومتر شمار دوچرخه

کیلومتر شمار برای حساب کردن مسافت طی شده  وسیله‌ کاربردی و مناسبی است، خرید این وسیله برای دوچرخه سواران حرفه ای و افرادی که رژیم دارند برای محاسبه کالری‌ سوزانده شده بسیار توصیه می‌شود‌.

کیف دوچرخه

کیف ابزار دوچرخه سواری برای تعمیرات و مشکلات ناگهانی که پیش می‌آید بسیار مناسب است و شما قادر خواهید بود درون این کیف انواع ابزار مورد نیاز و قابل حمل جهت تعمیر سریع دوچرخه را همراه خود داشته باشید و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

نکات مهم در خرید انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه

  • خرید و تهیه این تجهیزات میزان علاوه بر افزایش سطح ایمنی رضایت شما را از دوچرخه‌سواری افزایش می‌دهد. در ادامه با مهم‌ترین انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه سواری آشنا می‌شوید.
  • چراغ‌های دوچرخه‌سواری یکی از این وسیله‌های جانبی است که باعث بهبود دید در تاریکی شب می‌شود و علاوه بر آن سایر رانندگان نیز متوجه حضورتان در مسیر می‌شوند.
  • تلمبه دوچرخه و چسب پنچرگیری نیز در مواقع اضطراری نظیر پنچر شدن یا کم باد شدن لاستیک‌های دوچرخه به کار می‌آیند و با کمک آن‌ها می‌توانید به‌راحتی این مشکل را رفع کنید و به مسیر ادامه دهید.
  • آینه از دیگر لوازم جانبی ضروری است که به افزایش سطح ایمنی شما کمک می‌کند. با کمک آن می‌توانید از موقعی وسایل نقلیه پشت سرتان با خبر شوید.
  • کلاه از اصلی‌ترین لوازم جانبی دوچرخه به شمار می‌رود. استفاده از کلاه بسیار مهم است و در صورت افتادن یا هر اتفاق یا تصادفی از آسیب رسیدن به سرتان تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.
  • جک و پایه دوچرخه نیز در مواقعی که می‌خواهید دوچرخه را در محلی بدون تکیه دادن به چیزی قرار دهید کاربرد دارد.
  • استفاده از زنگ نیز کاربردهای زیادی دارد. با تهیه یک بوق یا زنگ برای دوچرخه خود می‌توانید در صورت نیاز از آن استفاده کنید تا توجه افراد را به خود جلب کنید.

به طور کلی انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه سواری به شما کمک می‌کند تا دوچرخه‌سواری امن و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید.

خرید تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دوچرخه سواران خرید تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه باکیفیت و مرغوب است تا بتوان بالاترین میزان بهره را از این وسایل برد و هزینه‌های جاری را تا کم‌ترین حد ممکن کاهش داد. به همین منظور بهتر این است که از فروشگاه های معتبر و فعال در این حوزه خرید کرده و در صورت خرید آنلاین از داشتن نماد اعتماد الکترونیکی مرجع خرید اینترنتی اطمینان حاصل کنید.‌ حتماً از لوازم جانبی دارای ضمانت و گارانتی استفاده کنید تا از کیفیت این تجهیزات مطمئن شوید. گارانتی یک گزینه ی‌ عالی برای تشخیص مرغوبیت کالای خریداری شده است. جهت خرید انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه به گروه های تولیدی و مجموعه های بازرگانی فروش این محصولات مراجعه کنید و پس از کسب اطلاعات لازم در خصوص انواع تجهیزات لازم برای دوچرخه سواری، استعلام قیمت و نحوه سفارش آن از کارشناسان فروش این مجموعه‌ها اقدام به خرید انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه کنید‌.

قیمت انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه

لوازم دوچرخه جزو وسایلی است که قیمت‌های متفاوت و مختلفی را می‌توان برای هر یک از آن ها پیدا کرد‌. پیشنهاد ما این است جهت جلوگیری از چندبار هزینه کردن برای هر وسیله و صرفه‌جویی اقتصادی از وسایل باکیفیت و مرغوب هرچند گران خریداری کنید. زیرا هیچ ارزانی بی‌ حکمت نیست. با این حال بهتر است طبق نیاز شخصی خود و اولویت بندی کردن وسیله هایی که ضروری است را با کیفیت خریداری کنید‌. قیمت انواع ست چراغ جلو و عقب از ۲۰۰ هزار  تا ۸۰۰ هزار تومان در بازار موجود است، قیمت یک کلاه حرفه‌ای برای دوچرخه سواری حدود ۷۵۰ هزار تومان تخمین زده می‌شود. به علاوه قمقمه آن ۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان به بازار عرضه می‌شود. در این بین قفل ها ممکن است از قیمت بالاتری برخوردار باشند که به جهت حفظ امنیت کل دوچرخه‌ یک خرید ضروری است و بهتر است جهت اطلاع از قیمت دقیق آن با مشاورین فروش انواع تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه نمایش حاصل فرمایید.

جمع بندی

دوچرخه و دوچرخه‌سواری همواره نیازمند برخی لوازم جانبی با کارکرد متفاوت می‌باشد، این لوازم جانبی دوچرخه یا در جهت حفظ و ارتقا ایمنی (همچون: کلاه، چراغ، دستکش و…) و یا افزایش راندمان و لذت دوچرخه سواری (همچون: قمقمه، پدال، کفش و لباس) هستند. به همین سبب انتخاب و خرید لوازم جانبی برای دوچرخه‌سوار از اولین و اساسی‌ترین نیازها محسوب می‌شود و برندهای بزرگ در این صنعت با تلاش روزافزون در حال تحقیق و توسعه بر روی انواع لوازم جانبی دوچرخه هستند. پس می‌بایستی با یک تحلیل دقیق نسبت به شیوه دوچرخه‌سواری و تعیین اکسسوری مورد نیاز اقدام به تهیه آن نمود. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم، پس اگر قصد خرید لوازم جانبی دوچرخه دارید حتما تا انتها با ما همراه باشید:

  • مهمترین لوازم جانبی دوچرخه، لوازم ایمنی: مهم نیست که فقط یک دقیقه یا چند ساعت و چند روز، مهم نیست حرفه‌ای یا آماتور، مهم نیست در شهر، کوچه یا کوهستان دوچرخه‌سواری می‌کنید، بلکه مهم آنست که ایمنی شما باید در درجه اول الویت قرار داشته باشد. استفاده از لوازم ایمنی دوچرخه‌سواری بخصوص کلاه دوچرخه، دستکش همواره باید مد نظر شما باشد. بطور کلی لوازم جانبی مربوط به ایمنی دوچرخه‌سوار شامل مواردی همچون: کلاه، دستکش، چراغ، لباس، گلگیر و … هستند که اهمیت بسیار بسیار زیادی دارند.
  • لوازم مخصوص افزایش راندمان دوچرخه و دوچرخه‌سواری: برخی محصولات این گروه طراحی و تولید شده‌اند تا کیفیت و راندمان دوچرخه‌سواری را افزایش دهند تا تجربه بهتری داشته باشید. شما برا اساس اهداف شخصی خود تصمیم خواهید گرفت که چه دوچرخه و چه لوازمی داشته باشید، به عنوان مثال اگر در پی کاهش وزن هستید استفاده از کامپیوتر یا همان کیلومتر، ساعت ضربان سنج، ترینر برای شما مناسب است. یا اگر در حال آماده سازی برای مسابقات هستید استفاده از پاورمتر، غلطک و … به شما پیشنهاد می‌شود.
  • لوازم برای راحتی: برخی اوقات یکسری از لوازم جانبی برای افزایش راحتی طراحی و تولید می‌شوند که از آن جمله می‌توان به باربند حمل دوچرخه، کیف کوله، کیف زیر زین و … اشاره نمود. این دسته از لوازم جانبی به سبب راحتی هر چه بیشتر دوچرخه‌سوار عرضه می‌شوند و تنوع بالایی دارند.

خرید لوازم جانبی دوچرخه

با توجه به آنچه بیان شد، مشخص است که درجه اهمیت لوازم جانبی برای دوچرخه‌سوار بسیار زیاد است و می‌بایستی با دقت کافی نسبت به انتخاب و خرید لوازم جانبی دوچرخه عمل نماید. از بین تعدا بیشماری برند و محصولات متنوع حتما تصمیم‌گیری کار مشکلی خواهد بود. اما شما بایستی در ابتدا بر اساس اهداف خود نوع لوازم جانبی مورد نیاز را مشخص نموده و سپس به تحقیق در مورد برندهای تولید کننده و ویژگی‌های هر یک از محصولات تولیدی آنها بپردازید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که بخصوص در مورد لوازم ایمنی حتما از بهترین و معروفترین برندها اقدام به خرید نمایید چون سلامتی شما قابل ارزش‌گذاری نیست. اکثر محصولات تولیدی هرچند با هدف مشخصی تولید شونمد اما در کارکرد دارای تفاوت‌هایی هستند که قطعا هر یک برای شما جذاب خواهد بود. پس از انتخاب نوبت به خرید خواهد رسید، در این زمان است که فروشگاه‌های آنلاین کار را برای شما راحت نموده تا بتوانبد به راحتی محصول مورد نطر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید.

157 محصول
مرتب‌سازی:
بپرسید...
×
آقای صدیقی (واتساپ) Whatsapp chat
آقای صدیقی (تلگرام) Whatsapp chat
1 +