توپی تنه دوچرخه

توپی تنه دوچرخه چیست؟

توپی تنه دوچرخه قطعه‌ای مهم در ساختمان این وسیله به حساب می‌آید که رکاب‌های دوچرخه را در دو سمت آن متصل نگه‌ می‌دارد. این قطعه نیز در مدل‌های گوناگونی تولید و به بازار عرضه شده است، به همین خاطر در انتخاب آن باید دقت بیشتری به خرج بدهید. توپی تنه دوچرخه وسیله ای استوانه ای است که در وسط دوچرخه قرار میگیرد و به وسیله آن رکاب و طبق دوچرخه به این قسمت متصل میشود. انواع توپی تنه دوچرخه را میتوانید در انواع دوچرخه ها مشاهده کنید که معروفترین آنها توپی تنه دوچرخه شیمانو است که بسیار از کیفیت بالایی برخوردار است. اکثر تعمیرکاران با مشکل خرابی توپ تنه دوچرخه مواجه هستند زیرا، این قسمت فشار زیادی را تحمل میکند و برای تعویض توپی تنه دوچرخه و تعمیر توپی تنه دوچرخه، میبایست هزینه زیادی را باید انجام داد و زمان زیادی را صرف کرد.

انواع توپی تنه دوچرخه 

توپی تنه درواقع قطعه‌ای استوانه‌ای شکل است که درست در وسط تنه دوچرخه قرار گرفته و رکاب‌ها به دو طرف آن متصل می‌شوند. به میل توپی تنه نیز از یک طرف قامه راست و از طرف دیگر قامه چپ متصل می‌شود. لازم به ذکر است که هرچه طول قامه دوچرخه کوتاه‌تر باشد، دوچرخه سوار می‌تواند سرعت بیشتری را تجربه کند.  این قطعه اغلب در دو نوع ساچمه‌ای و بلبرینگی تولید می‌شود:

  • توپی تنه ساچمه‌ای اغلب برای دوچرخه‌های رده پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • توپی تنه بلبرینگی روی تنه دوچرخه‌های حرفه‌ا‌ی‌تر و پیشرفته‌تر، مانند تنه دوچرخه کوهستان ، متصل می‌شود تا حرکت روان‌تر و بهتری را ایجاد کند.

امروزه اغلب توپی تنه دوچرخه را با طول بیشتر و به صورت توخالی تولید و عرضه می‌کنند. در این حالت این قطعه طول عمر و مقاومت بیشتری خواهد داشت و در عین حال از وزن بسیار سبکی نیز بهره‌مند خواهد بود.

14 محصول
مرتب‌سازی:
بپرسید...
×
آقای صدیقی (واتساپ) Whatsapp chat
آقای صدیقی (تلگرام) Whatsapp chat
1 +