فرمان دوچرخه

فرمان دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟

فرمان دوچرخه یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین قطعات دوچرخه است که نقش مهمی در کنترل و هدایت این وسیله برعهده دارد. دوچرخه‌های مختلف بسته به کارکردشان و مسیری که قرار است طی کنند، از فرمان‌های گوناگونی استفاده می‌کنند که در برخی جزئیات تفاوت‌هایی با هم دارند. برای آشنایی با انواع فرمان دوچرخه و خرید آن‌، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. فرمان دوچرخه یکی از قسمت های مهم هر دوچرخه است که اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، فرد دوچرخه سوار نمیتواند دوچرخه سواری خوبی را تجربه کند. اگر شما دوچرخه سوار حرفه ای هستید و به دنبال این هستید که چه فرمانی را تهیه کنید. بهترین نوع فرمان دوچرخه زمانی مشخص میشود که شما نسبت به کاربردی که نیاز دارید فرمان دوچرخه را انتخاب کنید.

آشنایی با فرمان دوچرخه و خرید آن‌

فرمان در دوچرخه‌های گوناگون، بسته به کارکرد دوچرخه می‌تواند متفاوت باشد. در مجموع چند ویژگی اساسی وجود دارد که در هنگام خرید یا تعویض فرمان باید در نظر بگیرید :

  • پهنای فرمان
  • مواد سازنده
  • خمیده یا صاف بودن فرمان
  • سایز بست

این شاخصه‌ها در فرمان‌های مختلف، متفاوت است. برای مثال فرمان دوچرخه مسابقه‌ ای عموما کوتاه‌تر از فرمان دوچرخه شهری است. چراکه هرچه پهنای فرمان بیشتر شود، کنترل آن آسان‌تر خواهد بود اما تغییر مشیر در پیچ‌های تند کمی دشوار می‌شود. فرمان دوچرخه‌های کوهستانی اغلب از جنس آلومینیوم ساخته می‌شوند، آلیاژی سبک و در عین حال مقاوم که عمر مفید بالایی هم دارد. خمیده یا صاف بودن فرمان اما اغلب به خواست دوچرخه سوار بستگی دارد. برخی افراد علاقه مند هستند از فرمان‌های خمیده استفاده کنند اما عده‌ای دیگر در هنگام استفاده از فرمان‌های صاف، احساس راحتی بیشتری می‌کنند. بنابراین در هنگام خرید و تعویض فرمان توصیه می‌کنیم حتما نوع دوچرخه و راحت بودن خود را در هنگام دوچرخه سواری در نظر بگیرید. این مسئله در هدایت و کنترل بهتر دوچرخه، نقش مهمی دارد.

7 محصول
مرتب‌سازی:
بپرسید...
×
آقای صدیقی (واتساپ) Whatsapp chat
آقای صدیقی (تلگرام) Whatsapp chat
1 +