کرپی دوچرخه

کرپی دوچرخه کوهستان

کرپی قطعه‌ای است که فرمان دوچرخه شما را به بدنه متصل می‌کند. کرپی بلندتر یا کوتاهتر اجازه می‌دهد که زاویه نشستن را کمی تنظیم کنید. معمولا نیازی به تعویض کرپی نیست، هرچند که در برخی انواع کرپی، با یک پیچ می‌شود زاویه آن را تغییر داد و فرمان را کمی بالاتر یا نزدیک تر آورد. کرپی فرمان، از جوش دادن دو میله یا به شکل یکپارچه ساخته می شود. کرپی در دوچرخه کوهستانی با زاویه رو به بالا می باشد که باعث بیشتر شدن کنترل دوچرخه سوار می گردد.

دو نوع کرپی در بازار موجود می باشد که به صورت کرپی قابل تنظیم و کرپی ثابت است.

کرپی دوچرخه کورسی (جاده)

در دوچرخه های کورسی این زاویه حاده و در دوچرخه های کوهستان، منفرجه است. ارتفاع و طول کرپی دوچرخه، رابطه تنگاتنگی با میزان عقب یا جلو بودن زین دارد. با این وجود، این اندازه‌ها را نمی‌توان زیاد تغییر داد و معمولاً تنظیم آن‌ها به میزان انعطاف پذیری بدن بستگی دارد. با این همه، مطالعات رابطه نزدیکی میان انعطاف بالاتنه و طول انگشتان را نشان داده‌اند. وضعیت قرارگرفتن ورزشکار حرفه‌ای روی دوچرخه به نحوی است که برای آن باید از قاعده «به اندازه طول سه انگشت» استفاده کرد. یعنی فاصله بین سطح بالایی پایه فرمان و پایه کرپی باید به اندازه ارتفاع سه انگشت باشد، نه بیش‌تر و نه کم‌تر!
برای خانم‌ها این ارتفاع می تواند به اندازه دو انگشت باشد.

برای افراد سالخورده (به‌دلیل انعطاف بدنی کم‌تر)، کسانی که طولانی مدت دوچرخه سواری می کنند یا سایکل توریست‌ها که در مسافت‌های طولانی بین شهرها رکاب می زنند، قاعده تنظیم ارتفاع به اندازه چهار انگشت و حتی در موارد خاص به ارتفاع پنج انگشت خواهد بود.

6 محصول
مرتب‌سازی:
بپرسید...
×
آقای صدیقی (واتساپ) Whatsapp chat
آقای صدیقی (تلگرام) Whatsapp chat
1 +