کامپیوتر و حسگر دوچرخه

کیلومتر شمار دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟

دوچرخه‌های جدید و پیشرفته‌ امروزی به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارند، می‌توانند مسافت‌های طولانی را با سرعت بالا طی کنند. این دوچرخه‌ها را می‌توان برعکس دوچرخه‌های قدیمی ارتقا داد و از لوازم جانبی کاربردی در کنارشان استفاده کرد. یکی از لوازم و ابزارهای جانبی دوچرخه که لذت این ورزش را چند برابر می‌کند، کیلومتر شمار دوچرخه یا کامپیوتر دوچرخه است. با استفاده از این وسیله می‌توان مسافت طی شده، سرعت و اطلاعات دیگری را بدست آورد که در ادامه به آن می‌پردازیم. استفاده از این ابزار برای دوچرخه سوارانی که به رکورد زنی علاقه مند هستند، بسیار مفید است.

کیلومتر شمار دوچرخه چیست؟ 

با خرید کیلومتر شمار دوچرخه می‌توانید به اطلاعات مفیدی در حین دوچرخه سواری دست پیدا کنید. ساده‌ترین کاری که کیلومتر سنج دوچرخه برای شما انجام می‌دهد، محاسبه مسافت طی شده و سرعت است.  بسته به قیمت کیلومتر شمار دوچرخه، اطلاعات دیگری نظیر میزان کالری مصرفی، شاخص توده بدنی، میزان کم آبی و… نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد.  همه افراد مسابقه دادن و رقابت کردن را دوست دارند؛ با استفاده از کیلومتر دوچرخه  می‌توانید سرعت و مسافتی که هربار طی می‌کنید را به عنوان یک چالش در نظر گرفته و انگیزه بیشتری در خود ایجاد کنید. کیلومتر شمار دوچرخه برای افرادی که اهل دوچرخه سواری مسافت طولانی هستند بسیار مناسب است. امروزه کیلومتر شمار دوچرخه در انواع محتلفی تولید میشود که رایج ترین آنها میتوان به: کیلومتر شمار دوچرخه بی سیم و کیلومتر شمار دوچرخه عقربه ای اشاره کرد که بسیار پر طرفدار و پر فروش هستند. اگر دقت کرده باشید در ابتدا این مسافت شمارها بر روی دوچرخه های برقی بوده و بعد به دوچرخه های معمولی سرایت پیدا کرده است. کیلومتر شمار برای دوچرخه این انگیزه را به فرد میدهد که برای رکورد زنی تلاش بیشتری کند و اینگونه باعث میشود تا در ورزش دوچرخه سواری به موفقیت بیشتری دست پیدا کند.

نوع کارکرد کیلومتر شمار دوچرخه 

بسته به قیمت کیلومتر دوچرخه، کارکرد و نحوه محاسبه اطلاعات در این وسیله می‌تواند متفاوت باشد. رایج‌ترین و قدیمی‌ترین نوع آن که دوام بالایی هم دارد، سنسور چرخ است که کارکردی به شرح زیر دارد:

  • در این نوع کیلومتر شمارها یک آهنربا کوچک در لبه داخلی چرخ قرار می‌گیرد.
  • سنسور مغناطیسی دستگاه به کمک یک آهنربا دیگر به دسته دوچرخه متصل می‌شود.
  • با هربار چرخش چرخ‌ها، آهنربا از سنسور عبور کرده و فاصله و سرعت بین هر چرخش محاسبه می‌شود.
2 محصول
مرتب‌سازی:
بپرسید...
×
آقای صدیقی (واتساپ) Whatsapp chat
آقای صدیقی (تلگرام) Whatsapp chat
1 +