تایر و تیوپ دوچرخه

انواع تایر و تیوپ دوچرخه و چه اهمیتی دارد؟

تایر و تیوپ دوچرخه یکی از مهمترین قطعات این وسیله به حساب می‌آیند. انتخاب این قطعه همواره یکی از دغدغه‌های دوچرخه سواران حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای است. خرید لاستیک دوچرخه از یک برند معتبر، لاستیک متناسب با نوع دوچرخه و مواردی از این دست می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بگذارد. برای آشنایی بیشتر با این مسئله، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. برای مشاهده مطلب بهترین لاستیک دوچرخه کوهستان و نحوه ترمیم ترک لاستیک دوچرخه کافیست وارد سایت شوید. تایر و تیوپ دوچرخه قسمتی جدا نشدنی از طوقه دوچرخه است که دوچرخه به واسطه آن به حرکت در میاید. لاستیک و تیوپ دوچرخه از جمله لوازمی است که اگر غیر اصل تهیه و خریداری شود عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به ارمغان میاورد. یک تایر دوچرخه با کیفیت باید دارای ویژگیهای منحصر به فرد و نوشته های راهنما باشد تا وقتی که فرد نیاز دارد تا تایر را تعویض کند مشکلی برای او پیش نیاید. انواع لاستیک دوچرخه در بازارهای جهانی وجود دارد که ساخت برندها و شرکتهای متفاوت هستند، اما اینکه شما صرفا یک لاستیک دوچرخه خوب خریداری کنید کافی نیست.

انواع تایر و تیوپ دوچرخه

لاستیک دوچرخه بسته به عوامل مختلفی، در انواع گوناگونی تولید می‌شود. اما در مجموع می‌توان گفت که تایر دوچرخه از نظر پهنا، سایز و نوع آج در دسته‌بندی متفاوتی جای می‌گیرد. برای مثال لاستیک دوچرخه 26 از لحاظ پهنا و اندازه با تایر و تیوپ دوچرخه بچگانه کاملا متفاوت است. همچنین ساختار و پهنای لاستیک دوچرخه کوهستانی با دوچرخه جاده‌ای یا مسابقه‌ای نیز تفاوت‌هایی دارد. بنابراین در هنگام خرید تایر، حتما به این موارد توجه کافی داشته باشید.

چه زمانی باید برای خرید تایر و تیوپ دوچرخه اقدام کنیم؟ 

اگر هر یک از موارد زیر را در ساختار تایر و تیوپ دوچرخه مشاهده کردید، وقت آن است که برای تعویض و خرید تایر دوچرخه اقدام کنید.

  • لبه‌های آج لاستیک به طور قابل ملاحظه‌ای فرسوده شده است.
  • کنترل دوچرخه و نگه داشتن آن در مسیر مستقیم دشوار است.
  • لاستیک دچار ترک و پوسیدگی‌های فراوان شده است.
  • شیارهایی روی دیواره لاستیک مشاهده می‌شود.
  • در بدنه لاستیک می‌توانید انحرافاتی را به وضوح مشاهده کنید.

در هنگام خرید تایر، حتما نکاتی مانند سایز دوچرخه، پهنای لاستیک، میزان استفاده از دوچرخه، کارایی دوچرخه و… را مدنظر قرار بدهید.

32 محصول
مرتب‌سازی:
بپرسید...
×
آقای صدیقی (واتساپ) Whatsapp chat
آقای صدیقی (تلگرام) Whatsapp chat
1 +